Aukstie augstie kalni - 5 dienas Pirenejos

 Kad katrs  mīļākā treila metrs jau ir zināms, tad ir jādodas jaunu piedzīvojumu meklējumos, atklāt jaunus, nezināmus ceļus un takas. Šoreiz dodos ciemos pie draugiem, kas dzīvo Pireneju pakājē - Alpens. Vienreiz jau bijām aizbraukuši tur ar riteņiem kopā ar Gitu vasaras beigās. Izstaigājoties pa meža takām ar kājām sapratu, ka šī zeme var būt MTB paradīze un nolēmu, ka noteikti kādreiz atgriezīšos ar resnajām riepām un pazudīšu mežos un kalnos uz vairakām dienām...

Sagaidot to dienu, kad laiks Barselonā  noskaidrojās un palika nedaudz siltāks, es devos ceļā, zinot, ka Alpens būs vēl auksts. Mani pavadīja skaidras pēcpusdienas debesis, dzidrs vēss kalnu gaiss un tukšā šoseja 1.diena


Rīta gumijas maiņa un dodamies ceļā


Līdzenumu šeit nav – ceļš vai nu iet augšā, vai lejā.


Alpens apkārtnē ir daudz dažāda seguma neizpētītu ceļu un taku. Grantiniecēs bieži ir sastopami izkaisīti Arnolda Švarcnegera dūres izmēra akmens kluči, uz takām  ik pa laikam no zemes izspraužas kāda pazemes akmens spicīte, kas apaugusi ar sūnām un apvīta ar koku saknēm, dažreiz ceļu šķērso nezināma, pagātnē sastingušas lavas straumes. Bet, lai kur es brauktu, gar ceļmalām ir izpletušies kazeņu zari, kas ar saviem asajiem un garajem ērkšķiem, mēģina pieķerties un noraut no velosipēda.

Baznīca Santa Maria, kas ir uzcelta kalna virsotnē 1200m vjl

Pēdējie metri līdz Puig Cornador pa šo taku ir ejami.

Virsotne ir ieņemta. Puig Cornador 1229m virs jūras līmeņa


Tehniskais nobrauciens pa saulainu priežu mežu

Kādreiz šajā vietā bija Romiešu impērijas robeža. Daži avoti vēsta, ka īpatnējo akmens veidojumu izmantoja kā mūri.


...tagad kalpo kā virziena radītājs riteņbraucējiem

Diena pagāja ātri.
Dienas beigas uz matrača, zem divām segām un klusām čurkstošo krāsni istabas stūrī

2.diena


Otrās dienas ceļš aizveda mani pa takām uz Ripoll-ielāko pilsētu šajā apvidū.


2000nieki ar sniega cepurēm


Akmeņainais nobrauciens uz Ripoll

Pati pilsēta.


Pusdienu pārtraukums atceļā uz Alpens. Un kas tur par kastītēm?

Mmm. Nemaz neprasiet, kur es tās atradu :)

Mmmm.


Otrajā dienā Santa Maria baznīcas kalnu šķērsoju pa citu ceļu, kas gāja tai garām  zemākā līmenī


Downhill saulrietā  uz Alpens.


Bremzes atlaist nedrīkst


Pēdējie dienas mirkļi un…


…mājas, ēdiens, siltums un spēlēšanās ar fotoaparātu
 3.diena

Trešā dienas rīts mani nobiedēja

Pieejot pie loga es pārliecinājos ka manas aizdomas bija patiesas


Bet kamēr tika paēstas brokastis un uzvilktas velodrēbes, nolaižoties uz Alpens ciematu, man atkal uzspīdēja saule, izkliedējot rīta miglu.


Šeit kalnos ir daudz privātmāju, kas šeit stāv  vēl no aizmirstiem laikiem. Citas pamestas, citās notiek aktīvā lauksaimniecība.


Uz leju caur priežu mežu


Roadblock. Šitos spalvainos redzēju te milioniem, rāpojot ierindā pāri ceļiem. Daudzi no viņiem nekad nesasniegs savu mērķi. Man pat apnika atvainoties nobrauktiem kukaiņiem. Ceļš ir bīstama vieta!


Pusdienas on the rocks


Mini ūdenskritums


Lielāks ūdenskritums


 arī cilvēks te pielika savu roku Šī diena apdāvināja mani gan ar sauli, gan ar mākoņiem, gan ar pasakainu skatu uz tāliem milžiem dienas beigās


Braukājot pa maz izmantotām takām, kas ir pārklātas ar dāsnu rudens lapu kārtu, zem kurām slēpjas visādi negaidīti un dažreiz ne visai patīkami pārsteigumi: izskalojumi, akmeņi un zari, kuri visādos veidos mēģina ielīst ratos un nolauzt kādu spieķi vai salocīt pārslēdzēju. Šitāds variants man gadījās pirmo reizi MTB vēsturē, kad divi akmeņi ielec starp riepu un rāmi un nobloķē ratu.

Atgriežoties mājās uzdūros šai pamestajai mājai. Grausts, kas nekad vairs nebūs dzīvojamsAtgriežoties BCN mani sagaidīja mana māja, kuras dārzs 5 dienās manāmi uzplauka un kārtējais saulriets virs kalniem.
2 komentāri:

Anonīms teica...

Autor, raksti veel!

Lejamejais teica...

a kur jūs tagad dzivojat?
tojūsu maju vaitad nenojauca?