!!!Namiņš Ripo!!! 2015

10.04.2015


Sapnis par velo vasaru!
Šis ir stāsts par Ērģemes namiņa “Saulīte” bērnu velo sapni un par “Namiņš ripo” komandu, kas palīdz sapni piepildīt. “Namiņš ripo” komandai labie darbi un cenšanās padarīt pasauli labāku šķiet tikpat pašsaprotami kā braukt ar velo.
Šis ir arī aicinājums Tev, kas šo rakstu lasa, nākt pulkā palīdzēt piepildīt bērnu sapni par velosipēdiem! 

Nedaudz par velo...

Ne reizi vien ir dzirdēts: “Velosipēds ir cilvēces labākais izgudrojums.” Kāds varbūt nepiekritīs, bet mēs – “Namiņš ripo” komanda – tāpat kā miljoni riteņbraucēju atbalstām šo atziņu ar abām kājām! Vienkāršs un vienlaikus tik ģeniāls – šis izgudrojums turpina attīstīties un mainīties, un daudzus tas ietekmējis tik ļoti, ka visa viņu dzīve pakārtota tam.
Kāds rāpjas kalnos ar MTB, kāds atstāj aiz muguras tūkstošiem kilometru asfaltēta ceļa ar šosejas riteni, kāds lido no kalna ar savu DH velosipēdu, izbaudot “te un tagad” mirkli, kāds šķērso zemeslodi ar savu apkrauto ceļa biedru un kāds vienkārši nesteidzoties brauc no punkta A uz punktu B pa pilsētas ielām. Visi no tā gūst baudu un prieku. Tā ir perfekta cilvēka un mašīnas simbioze – sajūtas, ko cilvēks, kas nekad nav iemīlējies šajā burvīgajā izgudrojumā, nav spējīgs saprast. Bet nekad nav par vēlu atklāt ko jaunu, iepazīt un iemīlēt.

Nedaudz par ideju...

Minoties labākas un tīrākas nākotnes virzienā, darot labus darbus, daloties pozitīvās emocijās un popularizējot velobraukšanu, tapa iniciatīva “Namiņš ripo”. Šīs iniciatīvas mērķis ir popularizēt velobraukšanu kā aktīvu, veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu, un, galvenais – sniegt iespēju Ērģemes bērnu nama bērniem un jauniešiem, ar kuriem “Namiņš ripo” komandai ir izveidojusies cieša draudzība, aktīvi pavadīt brīvo laiku, nodarbojoties ar velobraukšanu.
Realizējot ideju, paredzēts ne tikai nodrošināt bērniem visu velobraukšanai nepieciešamo, bet organizēt arī izzinošo Velo dienu, kuras ietvaros ar izglītojošu un radošu aktivitāšu palīdzību ikvienam interesentam tiks sniegtas pamatzināšanas par un ap velobraukšanu, velo kopšanu un aktīvu dzīvesveidu. Plānots doties vairāku dienu izzinošā velobraucienā, lai iepazītu tuvāko apkārtni. Viss iesāktais tiks turpināts, organizējot regulārus izbraucienus un izglītojošas aktivitātes, aicinot izmantot velosipēdu ikdienā, kopt un rūpēties par to.
Bet tas vēl nav viss, jo Lielais nākotnes sapnis ir nodrošināt ar velosipēdiem visus sociālās aprūpes centrus, kuros dzīvo bez vecāku apgādības palikušie bērni un kuriem ir līdzīgs velo sapnis kā Ērģemes bērniem.
Ar Ērģemes namiņa iniciatīvu sāksim piedzīvojumu un ceram, ka tas kalpos par atspēriena punktu ceļā uz Lielo sapni un velo prieku visiem bērniem.

Palīdzība, kas nepieciešama…

Tā kā mūsdienās mazkustīgs dzīvesveids ir liela problēma jauniešu vidū, kā arī aizvien vairāk saasinās ekoloģiskas problēmas, mēs – Ērģemes bērnu nama bērni, jaunieši un audzinātāji, kā arī namiņa draugi vēlamies realizēt šo iniciatīvu, kas sniegs iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, uzlabot savu veselību un nekaitēt videi. Aicinām arī tevi pievienoties un atbalstīt!

Idejas realizēšanu jau atbalsta velo veikals un serviss “Dutchbike”, nodibinājums Vides izglītības fonds un muzikālais projekts “Beyond The Borders”, kas drīzumā dosies muzikālā velo tūrē pa Eiropu. Tūres mērķis – palīdzēt savākt līdzekļus velosipēdu iegādei mūsu draugiem – Ērģemes namiņa bērniem un jauniešiem, popularizēt šāda veida pašiniciatīvas un velobraukšanu kā tādu.

Taču velo tūre ir tikai maza daļiņa no lielā plāna: paralēli tiek meklēti lieli un mazi draugi, kas gribētu un varētu palīdzēt īstenot bērnu sapni par velo, jo tikai sadarbojoties varēsim sagādāt prieku ne tikai Ērģemes namiņa bērniem, bet arī citiem bērnu namiem un sociālās palīdzības centriem, kuros dzīvo bērni un jaunieši, kas arī sapņo par savu velosipēdu.
Katrs bērns, protams, ļoti priecātos braukt ar velosipēdu, taču ne visiem tas ir pieejams, tāpēc aicinām ikvienu nākt palīgā realizēt šo ideju un pievienoties “Namiņš ripo” komandai. Mēs kopā varam to paveikt, sniedzot kaut vai nelielu atbalstu –  praktiski, idejiski, finansiāli utt.. Katra palīdzīga roka noderēs! 

Lietas, kas nepieciešamas:

  • velosipēdi – jebkāda veida (mtb, šosejas, pilsētas, tūrisma, bmx utt.) veci, remontējami vai jauni, lieli un mazi;
  • velo piederumi – instrumenti, kas nepieciešami velosipēdu labošanai un kopšanai, ķiveres, dubļu sargi, pumpji, lukturi, velo bagāžnieki, somas, kopšanas līdzekļi, saslēdzēji, piekabes mazākajiem utt.;
  • velo rezerves daļas – kameras, riepas, pārslēdzēji, bremzes, sēdekļi, rāmji, dakšas, riteņi, rumbas, kasetes, zobrati utt.
Praktiska, finansiāla palīdzība, kas nepieciešama:
  • cilvēki ar zināšanām un prasmēm, kas varētu palīdzēt realizēt iniciatīvu;
  • transports, lai aizgādātu velosipēdus pie bērniem (it sevišķi kravas u.tml. busiņi);
  • vieta, kur visu sagādāto droši uzglabāt;
  • finansiāls atbalsts, lai varētu sagādāt iepriekš minētās nepieciešamās lietas, segtu degvielas izmaksas, transportējot velosipēdus u.tml.
Tā kā “Namiņš ripo” komanda pašreiz vēl ir maza, tad zelta vērta būs ikviena palīdzīga roka: meistari, kas mācētu salabot velosipēdus vai uztaisīt kaut ko jaunu un noderīgu, piemēram, velo piekabi mazākiem bērniem, velo novietni u.tml.; runātāji un rakstītāji, kas varētu uzrakstīt aizraujošus tekstus un uzrunāt jaunus palīgus; šoferi, kas varētu palīdzēt nogādāt velo uz namiņiem; mākslinieki, fotogrāfi un video meistari, kas varētu radoši izpausties un popularizēt “Namiņš ripo” iniciatīvu; mediju pārstāvji, pedagogi, programmētāji, pasākumu vadītāji utt. – ikviens, kas grib darīt un palīdzēt, atradīs sev īsto veidu, kā izpausties.
Iniciatīvas realizēšanas procesā viss vēl tiks precizēts, bet mēs jau tagad zinām, ka visam atradīsim pielietojumu!

Ja ir vēlme iesaistīties idejas realizēšanā vai ir papildus jautājumi, raksti uz naminsripo@gmail.com vai zvani 26349865

Finansiāli atbalstīt “Namiņš ripo” iniciatīvu Tu vari, ziedojot Nodibinājumam Vides izglītības fonds, norādot maksājuma mērķī Namiņš ripo. Visa ziedotā nauda pilnā apmērā nonāk paredzētajam mērķiem. 

Rekvizīti:
Nodibinājums “Vides izglītības fonds”
Reģ. Nr. 40008097212
Konta Nr. LV70HABA0551012257617

Idejas, pārdomas, ieteikumi tiks ar prieku uzklausīti. Vienam pašam kaut ko mainīt ir ļoti grūti, dažreiz neiespējami – kopā mēs varam paveikt daudz vairāk! Uztaisīt kopā mazo velo revolūciju un piepildīt bērnu sapņus!
Facebook lapā https://www.facebook.com/naminsripo iespējams sekot tam, kā bērnu velo sapnis kļūst par īstenību. Tajā liksim informāciju par iniciatīvas progresu un atbalstītājiem, savāktajām lietām un līdzekļiem, to izlietojumu un, protams, par iespējām iesaistīties un sagādāt bērniem  prieku.
Papildus piedzīvojumus un info par iniciatīvu var meklēt šeit http://cyclosapiens.blogspot.com/ un  Beyond The Borders mājaslapā: www.beyondtheborders.tk
 06.04.2014

 Tagad arī ir feisbuks: https://www.facebook.com/naminsripo
__________________________________________
02.04.2014

Ziņojums no Daniēla >>>

 Mani sauc Daniels un es gribu palīdzēt namiņam ripot. Mana draudzība ar Ērģemes bērnu namu-patversmi ‘Saulīte’ aizsākās jau vairāk nekā 7 gadus atpakaļ. Tajā laikā es dzīvoju un studēju Rīgā, bet paralēli realizēju dažādas sociālas pašiniciatīvas. Man vienkārši gribējās un joprojām gribas darīt labus darbus, vairot pozitīvas emocijas mums apkārt un dalīties priekā. Pats nāku no Valkas, bet Ērģeme pa šiem gadiem nu jau ir kļuvusi par otrām mājām, kur vienmēr prieks atgriezties.
Nesen man uzrakstīja labs bērnības draugs, kurš iedvesmoja izveidot projektu, kas palīdzētu regulāri rīkot ar velobraukšanu saistītus pasākumus un sniegtu bērniem ikdienā iespēju pārvietoties ar velo, kā arī kopumā popularizētu velobraukšanu. Draugs vairākas reizes ir bijis namiņā, bet kādu laiku ceļo apkārt ar velo, muzicē un dzīvo Spānijā, bet bērni viņu labi atceras un priecājas, kad stāstu par viņa piedzīvojumiem.
Draugam radās doma, braucot šopavasar mājās, uzrīkot velo tūri ar koncertiem no Barselonas līdz Rīgai. Tūres mērķis savākt līdzekļus velosipēdu iegādei bērnu nama bērniem un jauniešiem, popularizēt šādā veida pašiniciatīvas un kopumā velobraukšanu. Es papildus iedomājos ,ka pēc tūres varētu uzrīkot arī izglītojošu, radošu pasākumu bērniem un visiem interesentiem. Tā būtu lieliska iespēja iepazīt un iemīlēt velo, uzzināt, kā to kopt, kaut ko izveidot, vārdu sakot, gūt prieku kopā darbojoties. Noslēgumā visi kopā varētu doties izbraucienā ar nakšņošanu. Galarezultātā tas viss pārtapa projektā, ko uzrakstīju LabieDarbi.lv Draugs realizēs arī tūri (vairāk var uzzināt šeit http://cyclosapiens.blogspot.com/p/blog-page_19.html) Ja savāksim papildus naudu, tad nopirksim velosipēdus, kurus uzdāvināsim citiem bērnu namiem. Radās pat ideja kopā ar Ērģemes bērniem doties uz citiem namiņiem, popularizēt velobraukšanu, mācīt to, ko paši būsim iemācījušies.
LabieDarbi.lv iesniegtā projekta mērķis popularizēt velobraukšanu kā aktīvu, veselīgu un videi draudzīgu dzīvesveidu.
Sniegt iespēju Ērģemes bērnu nama bērniem un jauniešiem aktīvi pavadīt brīvo laiku, nodarbojoties ar velobraukšanu. Projektā paredzēts ne tikai nodrošināt visu velobraukšanai nepieciešamo, bet organizēt  arī Ērģemē izzinošo Velo dienu, kuras ietvaros ar izglītojošu un radošu aktivitāšu palīdzību ikvienam interesentam tiks sniegtas pamatzināšanas par un ap velobraukšanu, kopšanu un kopumā aktīvu dzīvesveidu.
Noslēgumā plānā doties vairāku dienu izzinošā velobraucienā, iepazīstot tuvāko apkārtni. Pēc projekta noslēgšanas, plāns turpināt iesākto, organizējot regulārus velo izbraucienus un izglītojošas aktivitātes. Izmantot velosipēdu ikdienā, kopt un rūpēties par to.
Projekta apstiprināšanas gadījumā namiņš iegūs 20 velosipēdus un visu nepieciešamo inventāru to uzturēšanai, kopšanai.  Mums patīk dalīties, tāpēc mēs labprāt padarīsim velosipēdus un inventāru pieejamu arī vietējiem iedzīvotājiem un jebkuram interesentam, kas apņemsies uz aizdošanas brīdi pret to atbildīgi izturēties. Lai visiem tiek prieks, ko sniedz velobraukšana!
Tā kā mūsdienās mazkustīgs dzīvesveids ir liela problēma jauniešu vidū, kā arī aizvien vairāk saasinās ekoloģiskas problēmas, tāpēc mēs - bērnu nama bērni, jaunieši un audzinātāji, kā arī namiņa draugi vēlamies realizēt šo projektu, kas sniegs iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, uzlabot savu veselību un nekaitēt videi.
Atbalsti mūs ar savu balsi un līdzdalību.
Aprīļa mēneša ietvaros vienai personai par vienu konkrētu projektu ir iespējams nobalsot 3 dažādos veidos, atdodot 3 balsis. Katrs var mēneša ietvaros sniegt 3 svarīgas balsis:

1.       Draugiem.lv lapā, ieejot savā profilā vai izveidojot, ja tāda nav.  Projekta saite:


2.       LabieDarbi.lv mājaslapā, reģistrējot savu nr. bezmaksas balsošanai ar SMS īsziņu!( Balsošana ar telefona sms kodu iespējama arī no ES valstīm, Amerikas Savienotajām Valstīm, Baltkrievijas, Krievijas, Norvēģijas, Šveices un Ukrainas. Tā kā palūdz arī draugus atbalstīt šo iniciatīvu!). Saite uz reģistrēšanos un balsošanu:

 
3.       inbox.lv , ieejot savā paskastītē.
Saite uz balsošanu:

http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=807


___________________________________________________________________________Kāds kādreiz ir pateicis: 'velosipēds ir cilvēces labākais izgudrojums'. Kāds varbūt nepiekritīs, bet es atbalstu šo atziņu ar savām abām kājām tāpat kā miljoni riteņbraucēju uz šīs planētas. Daudzus šis izgudrojums ir iespaidojis tik ļoti, ka viņu visa dzīve tiek pakārtota tam. Tik vienkāršs un vienlaicīgi ģeniāls izgudrojums, kas vēl joprojām attīstās un mainās katru gadu. Kāds rāpjas kalnos ar MTB, kāds atstāj aiz muguras tūkstošu kilometru asfaltēta ceļa ar šosejas riteni, kāds lido no kalna ar savu DH riteni, izbaudot 'te un tagad' mirkli, dzīves esenci, kāds šķērso zemeslodi ar savu pārkrāmētu ceļa biedru un kāds vienkārši brauc nesteidzoties no punkta A uz punktu B pa pilsētas ielām. Visi gūst no tā baudu un prieku. Tā ir perfekta cilvēka un mašīnas simbioze, sajūtas, kuras cilvēkam, kas nekad nav iemīlējies šajā burvīgajā izgudrojumā, vienkārši nesaprast. Bet nekad nav par vēlu atklāt, ko jaunu, iepazīt un iemīlēt.

Pēc automašīnas izgudrošanas un tās masveida rokražošanas velosipēds palika sabiedrības apziņas novārtā kā neefektīgs un lēns transporta līdzeklis, ar kuru pārvietojās tie, kas nevar atļauties nopirkt sev mašīnu. Patiesība ir gluži pretēja- velosipēds pretendē būt viens no efektīgākiem pārvietošanas līdzekļiem it īpaši urbanizētā vidē. Tas ir veikls, parocīgs, nepiesārņo apkārtējo vidi un uztur savu īpašnieku labā fiziskā formā. Daudzās Eiropas attīstītajās valstīs kā ,piemēram, Dānijā, Holandē, Vācijā to sāk saprast. Laiks arī Latvijai sākt virzīties šajā virzienā, atmest aizspriedumus, pārvarēt bailes no automašīnām un slikta laika, sēsties uz riteņa un sākt braukt.

Taisot minienu labākas, tīrākas, jaukākas nākotnes virzienā, vēloties darīt labus darbus, dalīties pozitīvās emocijās un popularizēt velobraukšanu, muzikālais projekts Beyond The Borders dodās otrajā muzikālajā velo tūrē - BTB labdarības tūre 2014. Tūres mērķis savākt līdzekļus velosipēdu iegādei mūsu draugiem- Ērģemes bērna nama bērniem un jauniešiem, popularizēt šādā veida pašiniciatīvas un kopumā velobraukšanu. Pēc tūres plānojas arī izglītojošs, radošs pasākums/i bērniem un visiem interesentiem. Tā būs lieliska iespēja iepazīt un iemīlēt velo, uzzināt, kā to kopt, kaut ko izveidot, vārdu sakot, gūt prieku kopā darbojoties. Noslēgumā visi kopā dosimies izbraucienā un dalīsimies velo priekā.
Katram bērnam ir nešaubīgi liels prieks braukt ar riteni, bet ne visiem diemžēl ir ričuks, tāpēc aicinām Tevi nākt palīgā realizēt šo ideju. Mēs kopā varam to paveikt, sniedzot kaut vai nelielu atbalstu- finansiāli, praktiski, idejiski utt.. Jebkāda veida iesaiste noderēs!

Visus ieinteresētos projektā lūdzu sazināties ar Stasi cyclosapiens@gmail.com vai Danielu naminsripo@gmail.com Idejas, pārdomas, ieteikumi tiks ar prieku uzklausīti. Vienam pašam kaut ko mainīt ir ļoti grūti, dažreiz neiespējami - kopā mēs varam paveikt daudz vairāk! Uztaisīt kopā mazo velo revolūciju!

Puika dzeltenajā kreklā redzams visās bildēs nav bērnu nama iedzīvotājs. Tas ir Daņiks. Bērnu vidū pazīstams kā Kantainais! :)

Jaunumi tiek publicēti BETONBEAT.BLOGSPOT.COM

Nav komentāru: