Ekipējums


Nerakstīšu garu aprastu un neielaidīšos metrīgas velodetaļu listes veidošanā, tas nav vajadzīgs. Padarīsim lietas vienkaršas.

Velosipēdi

Pašlaik mēs abi pārvietojamies ar MTB riteņiem. Esam laimīgi un apmierināti. Savu pirmo Eiropas tūri veicām ar ‘retro’ šosejniekiem, tie labi ripoja, bet ierobežotais  pārnesumu skaits padarīja kalnainas vidienes šķērsošanu grūtu. Tagad mūsu šosejas riteņi atpūšās mājās Latvijā.

Tiesa, ka MTB nespēj ripot tik ātri kā šosejnieks, toties ar 3 zobratiem priekšā un 9 aizmugurē jebkurš kalns ir pa spēkam, rāmis ir stingrāks un iespeja pārvilkt riepas no šosejas slikiem uz bezceļu traktoriem piešķir MTB ekstra žetonu. Pie tam, mums abiem patīk velobraucieni pa meža takām, tālāk no  pilsētas nepārtrauktās burzmas.

Ekipējums

Mūsu mājas ir paštaisītais tents, karimati un kopā ‘sazipojamie’ guļammaisi ar aptuveni 3-5 grādu komforttrmperatūru.
Mūsu virtuve ir 1L alumīnija katlinš, portatīvā malkas krāsns no skārda, gāzes deglis un ēdamrīki.
Veloaptieciņa, cilvēku aptieciņa, Kryptonite U-lock velo drošībai un visādi elektrogadžeti.
Ekipējums tiek mainīts un pielāgots ceļojuma apstākļiem, tāpēc es ļoti neielaidīšo smalkā aprakstā.


Velo somas

Lai visu savu iedzīvi sakrautu uz velosipēdiem, mēs izmantojam pašu šūtās somas, kuras bez bagāžnieku palīdzības stiprinās pie velosipēda stūres, rāmja un beņķa. Garākiem izbraucieniem mums ir aizmugures bagāžnieki ar lielākām somām, kas pardzēti lielākam svaram. Uz bagāžniekiem mēs stiprinam savas mugursomas, kuras pārgājiena laikā var uzlikt plecos.Nav komentāru: