Bezbudžeta sešu dienu brauciens uz Katalonijas augstāko kalnuEl Canigó
Tā tiek dēvēta Katalonijas augtākā virsotne, kas atrodas Pireneju kalnu grēdāTā atrodas aptuveni 250km no Barselonas, un tās augstums sasniedz 2784m virs jūras līmeņa.Tik augstu  kalnos es vēl nekad neesmu bijis! Ar šo klinti ir saistītas daudzas katalāņu leģendas un tradīcijas. Kā es uzzināju par šo klinti un ar to saistītajām tradīcijām un kā man veicās virsotnes ieņemšanā, lasi tālāk ceļojuma aprakstā!


Ideja

Canigo klints atrodas Pireneju kalnu grēdā, kura veido dabisko robežu starp Spāniju un Franciju. Šī klints nemaz nav visaugstākā klints Pirenejos, tās augstums virs jūras līmeņa sasniedz 2784m. Bet pēc nozīmīguma tā pārspēj daudzas augstākās virsotnes.
Kalna virsotnē ir uzstādīts metālisks krusts, kas ir aptīts ar Katalūnijas karogu. Šis krusts ticis uzstādīts par godu Katalonijas dibinātajam Vilfredam matainajam.
Pirmo reizi dzirdēju par šo kalnu vasaras saulgriežos, kurus vietējie dēvē pat Sant Joan. Katalāņu tautai ar Canigo klinti ir saistītas daudzas leģendas un tradīcijas. Viena no leģendām vēsta par milzīgu melno pūķi, kas sargā klinti un kataļāņu tautu. 1285. gadā Aragonas karalis apciemoja šo apvidu. Viņš esot piegājis pie tuvumā esošā kalna ezera, paņēmis rokās akmeni un iesviedis to ezera klusajos ūdeņos, tajā pašā brīdī milzīgs melns pūķis pacēlies no ūdens gaisā, aizsedzot sauli un pārvēršot dienu par nakti. Kas notika tālāk, leģenda noklusē, bet es varu iedomāties…
Populārākā tradīcija, kas ir saistīta ar Canigo saucās La flama del Canigo, kas tulkojumā nozīmē Kanigo liesma. Iepriekšējā vakarā pirms Sant Joan nakts, klints virsotnē tiek iekurināts milzīgs ugunskurs. Nākamajā dienā no ugunskura tiek aizdegtas lāpas un Sant Joan naktī uguns pakāpeniski tiek izplatīta  pa Katalonijas ciemiem. Visas nakts garumā Spānijā kopumā tiek aizdedzināti aptuveni 30, 000 ugunskuru! Iespaidīga tradīcija! Uzzinot par šo tradīciju arī nolēmu, ka man noteikti jāredz šī vieta… 


Sagatavošanās

Sākumam es dabūju pāris Canigo reģiona trekkinga kartes, ar norādītam smalkajām takām, kalnu patversmēm (refugios), avotiem un apvidus reljefu. Tas bija vienkāršākais solis. Esmu redzējis tikai pāris kalna fotogrāfijas un plānoju tikt līdz virsotnei ar velo, lai pēc tam izbaudītu PAMATĪGU nobraucienu.
Sarežģītākais bija tas, ka dodos ceļā bez naudas, jo tās man vairs nav. Ir jāaprēķina dienu skaits, kas tiks pavadīts ceļā kā arī nepieciešamais ēdiena daudzums, ko paņemt līdzi. Jāņem talkā ‘zinātniskais – matemātiskais’ piegājiens.
Google maps pavēstīja, ka kopējais brauciena ceļš aizņems ap 500km. Ņemot vērā kalnus un iepriekšējo pieredzi ar kalniem, tas varētu man aizņemt 6 dienas. Tātad jāgatavo ēdiens 6 dienām.
Lai nestieptu lieko līdzi atrodu internetā informāciju par kaloriju patēriņu velosipēdistiem un sportistu uzturvielu balansu. Ar kaloriju patēriņa kalkulatora palīdzību aprēķinu savai ķermeņa uzbūvei nepieciešamo kaloriju daudzumu. Nonāku pie rezultāta, ka pa dienu man vajadzēs iedabūt sevī 2029 cal, lai spētu kustēties uz priekšu. Tagad jāsadala kalorijas pa ēdienreizēm un jāgatavo ‘sviestmazītes’.
Brokastīm man bija paredzēts auzu pārslu muslis pa 110g uz ēdienreizi. Vakariņās dažādībai lēcas, rīsi un makaroni pa 125g katrs. Plus vēl dažādas garšvielas, ķiploks un pāris burkāni, lai padarītu visu interesantāku. Un visbeidzot mana mīļākās ēdienreizes – pusdienas, poldņik un pirmsvakariņas. Šim svarīgajam pasākumam es sagatavoju ‘skudrupūzni’.

 • 1kg iebiezināta piena
 • 800g cepumi Maria intgral
 • 250g sviests
Gardās 400 kalorijas
Viss sajaukts kopā un apvārtīts auzu pārslās izveidoja 2050g cukurainās baudas ar 8532 kaloriju lādiņu.  No kuriem es paņēmu līdzi tikai 1300g sagriežot batoniņos un sadalot pa ēdienreizēm.

Kopā: 2600g ēdiena


Mantas


Ņemu visu minimāli. Ir Spānijas vasara. Dienas neizturami karstas, naktis siltas. Uzreiz atsakos no guļammaisa un tenta. To vietā ņemu līdzi plāno flīsa sedziņu un folijsegu -  lietus/aukstuma gadījumā. Matracīša vietā – mašīnas saules aizsargu ko liek uz vējstikla. Gulēšu kā sendvičs ietīts folijās.
No drēbēm arī nekā daudz, lielākais bija flīsa džemperis. Tas man būs guļammaisa vietā.

Mantu saraksts

Māja:

·        Flīsa pleds
·        Folija paklājiņš
·        Odu tīkls

Virtuve:

 • Katliņš
 • Bomžkrāsniņa
 • Spirta deglis
 • Karote
 • Plastmasas glāzīte

Drēbes:

 • Velo
  • Šorti
  • Krekliņš
  • Zeķes
  • Rociņas
  • Kājiņas
 • Nevelo
  • Flīsa džempis
  • Flīsa cimdiņi
  • Silta cepure
  • Šorti

Instrumenti
 • Multitūls
 • Ielāpi
 • Nazis
 • Rezerves kamera

Extra
 • Folijsega
 • Lampiņa
 • GPS
 • Telefons
 • Fotoaparāts
 • Dinamo lādētājs
 • Blociņš
 • Slēdzene

Viss tiek sadalīts pa somām. Virtuve un ēdiens priekšā, viss pārējais mugursomā un uz aizmugurējā bagāžnieka. Var doties ceļā…


Bezbudžeta brauciens: Barcelona – Pic du Canigou – Costa Brava – Barcelona


1. diena

Karstums un kalni - kas var būt labāks?
Tm  5:51
Avg 23,2
Dist 135,46
Alt. 336

Diena sākās nesteidzoties. Iepriekšējā dienā pabiju labā tusiņā. Sanāca pagulēt tikai pus nakti. Pamodos nedaudz samīcīts ap 11tiem. Saliku mantas uz riteņa, dūšīgi pabrokastoju, pēc tradīcijas pasēdēju pirms ceļa, tad vēl pasēdēju un beidzot izbraucu pašā ceplī. Ir 13:30 un normāli strādājošie cilvēki gatavojās dienas siestai, bet es dodos šosejas virzienā, šoreiz bez īpašām emocijām, jo pa šo ceļu esmu  ripojis jau daudzas reizes. Pūš neliels vējš mugurā un ritenis ripo labi un viegli, neskatoties uz somām.
Pēc kādiem 30 km pietuvojos Montseny parkam, kurā biju pavasarī, šoseja iet tam riņķī. Skatos uz l’Home (1700m) atceros pavasara grūto kāpumu un domāju ka drīz būs jārāpjas vairāk nekā 1km augstākā klanā. Uz šīs šosejas sastapu daudz ielenes, vai drīzāk sakot šosejas meitenes, atcerējos uzreiz Valensijas šoseju, kur meitenes var sastap gandrīz uz ‘katra stūra’.
Vēl viena Santa Coloma

Nobraukti 60-70km un palēnām kalni man apkārt sāk augt un parādās nelieli kāpumi. Ātrums samazinās – karstums pieaug. Drīz vien jūtos pilnīgi izkaltis, neskatoties uz to, ka pastāvīgi dzeru ūdeni, kas pudelē jau ir sasilis  tā, ka tajā varētu  gatavot maisiņtēju. Necik neveldzē slāpēs. Visos pa ceļam sastaptajos krānos   ūdens arī ir silts un negaršīgs.
Uzraksts bija ļoti maldinošs, aiz kalniņa pisēta bija pilnīgi izmirusi. Ne fiestas, ne vīna, ne ūdens!
Uz 100km robežas esmu gandrīz bez spēkiem, šķiet ka esmu dabūjis saules dūrienu. Galva jūtās dīvaini – reibst. Pasēžot nedaudz ēnā un uzēdot, taisu pēdējo rāvienu līdz Olot. 130km no Barselonas. Jauka, attīstīta pilsētiņa ar lieliem parkiem un senu arhitektūru.
Vulkāni šajā reģionā jau sen nedarbojās...

Izbraucot cauri, atrodu nometnes vietu nopļauta lauka malā pie mežiņa. Vēl ir gaišs, kādi 19.oo, bet nav ne spēka, nedz arī vēlmes braukt tālāk. Pietiek! Rīt būs vel grūtāk kaut gan līdz Canigo palika tikai ap 50km .
Beidzot ēna, miers un vakariņas...


2.diena
Agrais rīts, garas ēnas, svaigs gaiss un tukša šoseja


Tm 6:29
Avg 13
Dist 84,7
Mx 58,5
Alt 2100

Nakts izrādījās negaidīti vēsa. Pavisam ne tāda pie kurām pieradu dzīvojot Barselonā. Nācās apsegties ar folijsegu. Pamodos 6.30, kad saule bija tikko parādījusies zilajās debesīs. Paēdu, savācos un dodos, kamēr saule vēl necepina. Ļoti labs variants pēc vakardienas karstuma.
Drīz vien sākās daudzkilometrīgie kāpumi. Pēc 8km kāpuma pirmā klanu pāreja – Alt. 800m. Neliels nobrauciens, pauzīte mazajā, klusajā pilsētiņā un turpinu. Pa upes el Ter ieleju.
Pirmais garais kāpums līdz 1500m līdz Francijai
Pikniks ēnā


12tos esmu jau ap 1500m virs jūras līmeņa. Iekožu skudru pūzni . Diena vēl joprojām ir diezgan svaiga, bet lēns, garš kāpums vienalga liek pasvīst. Drīzumā vēl viena pāreja ir pārvarēta. Esmu šķērsojis Spānijas – Francijas robežu. Atceros, ko esmu aizmirsis mājās... Tādu nieka lietu kā… pase! Nu atgriezties točna netaisos. No šejienes jau nē. Gan jau! Un sāku 13km nobraucienu ielejā līdz Prats – de – Mollo. Francijas pusē ir slikts, grumbuļains asfalts un serpentīns ar īpaši asām virāžām. Te ļoti neieskriesies!
Sākās Francija, bet Katalonija turpinās
Bijusī robežmāja, tagad kafūzis
Pirmais skats uz Kanigo masīvu

Izmetot mini aplīti pa pilsētiņu, kur neviens nerunā man saprotamā valodā un ir daudz franču tūristu, es dodos Canigo kāpuma virzienā. Izbraucot nedaudz no pilsētiņas, atrodu nelielu pļaviņu ar ēnu no apkārt augošajiem  kokiem. Turpat garām tek el Tec upe (es nepārrakstījos, tai upei tiešām bija tāds nosaukums, līdzīgs el Ter un arī la Tet upei, gar kuru mēs ar Gitu braucām  ziemā, šķērsojot Pirenejus). Ir divi dienā un ir siestas laiks, šoreiz arī priekš manis. Nopeldos ledainā upē, tā ka kaulus sāk lauzt, toties vismaz nedaudz sevi atveldzēju-saule jau sāk atkal pieņemties spēkā. Dūšīgi papusdienoju un paguļu dienas dusu. Nogulēju kopumā 3 stundas, atkal nopeldējies iekožu sneku un turpinu ceļu.
Prats - de - Mollo


el Tec plūst no kalniem

un te es atradu vietu ledus aukstajā ūdens plūsmaa

Ceļš visu laiku rāpjas uz augšu gar el Tec, bet, pēc kartes spriežot, drīz būs jāgriež uz čūskaino serpentīnu, kas vedīs mani augstāk kalnu masīvā.
Pirms pagrieziena iebraucu Banys pilsētiņā, kurā esot karstie avoti. Te, protams,  pāri visiem dabas labumiem uzcelta māja un viss ir par naudu. Uzpildu ūdens pudeles kādā hotelī un dodos uz kāpumu.
Banys- maza pilsēta priekš 'lieliem cilvēkiem'. 3 viesnīcas un viena sanatorija


Sākās nopietns kāpums

Bija liels prieks ieraudzīt šajos mežos kaut ko tādu, kas tik tuvs sirdij. Nebija daudz, bet bija ļoti garšīgi.

Te nācās pārslēgties jau uz visvieglākajiem pārnesumiem, rezervē atstājot vienu zvaigznīti aizmugurē. Ceļš ir mazs un kluss, vijās starp kalnu nogāzēm. Mans ātrums nepārsniedz 8 km/h. Iet grūti un lēni. Vēl tās mušās! Viss mežs dūc. Un lido viņas ātrāk nekā 8 km/h. Tāpēc man kāda visu laiku bija piesējusies, mēģinot mani pagaršot .
Ir ieplānots šo dienu beigt refugio- kalnu ganu un mednieku patversmē, kura ir paredzēta brīvai lietošanai. Iepriekšējā līkumā pirms refugio uzduros kalna avotam un upītei, pie kuras bija uztaisīts mazs placītis ar piknika galdu un ugunskura vietu. Beidzot piepildu visas trīs savas pudeles ar ļoti aukstu un garšīgu ūdeni un, protams, dodos tālāk ceļā. Nobraucot vēl kādas 20 min kalnā, saprotu, ka atstāju savu fļagu turpat pie aukstā avota. Esmu ļoti noguris un netaisos atgriezties, cerams, ka man pietiks ar 2L ūdens. Ir astoņi un sāk vakarot.
Pietura pie avota...

...šitā arī mans aukstais ūdens palika te :)

Man par pārsteigumu, refugio vietā bija privātmāja, kuras saimnieks, runāja spāniski un izstāstīja man, ka te nav un nekad nav bijusi tāda mājiņa, bet viena esot  augstāk kalnā. Teica ka aptuveni 1h / 1h30min attālumā no šejienes. Pasakos viņam par informāciju un dodos prom. Nekas neatliek kā mīcīt tālāk kalnā. 2h30min nomīcīju – nomīcīšu arī vēl. Citas izvēles man nav, kad saule aizripoja aiz kalnu smailēm palika visnotaļ auksts. Sakodis zobus turpinu!
1600m - vairāk akmeņu  - mazāk koku

saule jau aiz kalniem, bet ceļš līdz patversmei vēl turpinās


...un turpinās...

ragainais šķērslis

Bija man liels pārsteigums, kad pabraucot pāris km, beidzās asfalts un tā vietā sākās izdangāts akmeņu un smilšu ceļš, kas ik palaikam pārvērtās par akmeņiem un bedrēm. Paliek bail, ka līdz tumsai netikšu līdz refugio, nāksies gulēt ārā, būs ļoti auksts un meža līnija jau paliek ap 100m lejā. Apkārt tikai krūmi – nezinu vai viņi labi degs.
Viss beidzās labi. Jau pēdējā gaismā atrodu mājiņu, par kuru runāja vīrietis. Tā atradās apmēram 2100m virs jūras līmeņa. Māja mani patīkami pārsteidza. Tā izrādījās daudz, daudz labāka nekā biju iedomājies. Tai iekšā bija krāsns, liels matracis ar atspergultu, kaut kādi trauki, un, pats galvenais. turpat bija arī malkas krājumi!
Jau ir ļoti auksts, man pat šķiet, ka var redzēt elpu. Ar pirmo piegājienu iekurinu krāsniņu uz kuras var arī gatavot ēst-lieku vārīties lēcas. Esmu pārguris un izbadējies un man šķiet, ka atkal pārpūlējos. Atkal reibst galva. Kad lēcas ir gatavas man vairs nav apetītes . Galīgi nejūtos labi. Pārpulējos? Augstuma izmaiņas?
svētais miera mirklis pie uguns

Ar varu iestumju sevī vakariņas. Mājiņa jau ir mājīgi piesildīta. Pirms gulētiešanas vēl pēdējo reizi izeju ārā, lai pārliecinātos, ka esmu ļoti veiksmīgi atradis patvērumu, jo tagad tiešām var redzēt elpu un skaistas, zvaigžņainas debesis, kas tagad ir par 2 km tuvākas man. Plkst.  23:37 dodos gulēt uz super mīksta matrača.
pēdējais skats uz kaliem šajā dienā


3. diena
labu rītu saka saule

Tm 2.01
Avg 8.2
Dist 16,8
Mx 26,5

Diena sākās ar pirmajiem saules stariem, kas spilgti iespīdēja mājiņā caur metāla durvju šķirbām. Gulēju kā bērns! Jūtos atjaunojies, nedaudz nogurums kājās no vakardienas gan palicis. Labs noskaņojums – šodien līdz mērķim palicis  pavisam nedaudz . Eju pie netālu zvanošajām govīm uz dzertuvi. Ūdens te tek no avota un ir tīrs un ļoti auksts. Laimīgās govis! Pabrokastoju un dodos cīņā ar kalnu – šodien man jāpievar melnais pūķis!!!
jauns rīts

jaunas krāsas

mana patvrsme
..un neliela ekskursija pa apartameniem - virtuve
bardaks
un gulta

šie milzīgie radījumi visu nakti zavanija savus zvanus, staigādami pa kalniem

rīta putra

dodos cīņā!

jo agstāk braucu, jo sliktāki 'ceļi'

...un augstāk.

ūdens, mans labākais draugsCeļš atkal ir stāvs un akmeņains. Pēc 1h braukšanas esmu sasniedzis Pla de Guillem. milzīgs placis, kalnā ar ‘plakanu’ virsotni, kurā ir ierīkotas ganības, bet patiesībā nemaz tik plakans nav – tikai ne tik stāvs kā apkārtesošās virsotnes.  Te ir izvēle pa kuru ceļu doties uz virsotni. Izvēlos maršrutu, kas iet pa citām kalnu virsotnēm. Esmu ap 2300m virs jūras līmeņa. Biju noskaņojies turēties uz velo cik vien ilgi var. Līdz Canigo pēc GPS datiem palikuši tikai 3,5 km. Domāju, ka es varu to izdarīt. Atbrīvojos no liekām mantām, paslēpjot tos krūmos. Te es atstāju: ēdienu un virtuvi, līdzi paņemot tikai dažus skudru pūžņus, atstāju drēbes, izņemot džempi. Ritenis un soma palika daudz vieglāka. Soma aiz muguras, ritenis plecos – turpinu ceļu augšup pa nebraucamu taku. Pēc 10min kāpšanas aizelsies, apzinos, ka es nevarēšu to izdarīt, kalns būs pavisam nebraucams arī lejā. Vismaz ar manu velo un ar maniem skiliem. Tiek pieņemts lēmums atstāt to pieslēgtu krūmos un cerēt, ka tas būs turpat, kad es atgriezīšos. Tā arī daru, pārģērbjos pa pusei civilajās drēbēs un turpinu kāpumu. Esmu pazaudējis savu zirgu, bet cīņa ar pūķi turpinās. Drīzvien saprotu, ka izdarīju pareizo lēmumu, jo takas kā tādas vairs nav. Sākās tikai akmeņi – lieli akmeņi. Te var orientēties tikai pēc mazām akmeņu čupiņām saliktām uz lieliem akmeņiem.
vai šis ir barucams?

Esmu ļoti noguris sasniedzot pirmo virsotni. Skats ir satriecošs. Te valda klusums un miers. Iet ir grūti un mani Exustar apavi arī nav tie vispiemērotākie apavi ar kuriem staigāt pa kalniem. Drīz saprotu, ka kāpums būs grūts. No šejienes Canigo vēl izskatās ļoti tālu. Ūdens iet uz beigām. Tas ir nedaudz biedējoši, jo apkārt tikai akmeņi. Telefonam atkal vispiemērotākajā brīdī beidzās bača. GPS vairs nav. Paliek tikai papīra karte paņemtā no biblenes. Tas dod kaut kādu drošības sajūtu, jo es jūtos pavisam  niecīgs, mikroskopisks radījum starp šiem akmens gigantiem.
Rekur arī Kanigo virsotne!

Negribu to saukt par ledāju, bet liels, nekūstošs sniega un ledus pleķis tas tiešām ir 

šis vienozzīmīgi nav braucams ar velo!!!

Ap diviem esmu ar grūtībām sasniedzis savu pirmo pieturas punktu-Mazus kalna ezeriņus Gorgs de Cadi. Tie atrodas ap 2000m virs jūras līmeņa, daudz zemāk nekā esmu tagad stāvu uz klints malas. Skatos uz viņiem no kalna virsotnes un izskatās šie ezeriņi kā mazas peļķes ar kristāltīru ūdeni. Sāku kāpt lejā un apzinos, cik grūti man būs pēctam kāpt atpakaļ. Daudz kustīgu mazu akmeņu, kas nepaklausīgi slīd lejā pa nogāzi, velkot mani sev līdzi. Pēc minūtēm 20 esmu lejā, pie kāda no ezeriemm. Pasaka! Te viss zaļš un sulīgs! Daudz taureņu, mušu un vaboļu, bet Pic du Canigou, kas pirms tam likās vienā līmenī ar mani, tikai otrā ielejas pusē, tagad atkal draudīgi skatās uz mani no augšas. Laiks atpūsties un paēst. Es jau vismaz 3h eju pa akmeņiem. Atkal esmu traki noguris. Velo apavi visnotaļ nav tie labākie apavi ar kuriem iet pa kalniem staigāties, kaut gan pateicoties ‘zobainai’ zolei, neskatoties  ka tā ir no plastikas, ir labs saķēriens ar zemi un pat akmeņiem. Ēdot pusdienas, mani sāk mocīt pārdomas, un kāda balss no iekšas sāk čukstēt, ka varbūt vajadzētu padoties: „Stas, iedomājies, tev vēl būs jāiet atpakaļ! Tu jau tagad esi 3h ceļā. Cik vēl? Būs jākāpj atkal kalnā, no kura tikko nokāpi! Kad tu būsi pie velo? Vai vispār būs gaišs?” Pārvarot šaubas ieslēdzu piedzīvojuma noskaņojumu, nodomājot - būs kas būs, gan jau paspēšu līdz tumsai, žēl tikai, ka lampiņu nepaņēmu, bet labi, ka džempis ir līdzi un šķiltavas, un pat folijsega. Izdzīvošu!
Gorgs de Cadi no kādiem 500m

jau zemāk

esmu klāt

Skats uz Kanigo no ezeriem - vēl joprojām tālu

te viss ir zaļš un ziedošs..

un mazi starutiņi aiztek tālāk ielejā


cits ezeriņš. No šejienes es gan negribētu ņemt ūdeni

Piepildu pudeles no ezeriem, nav tā labākā lieta ko darīt, bet variantu nav. Rāpjos vēl zemāk ielejā, kopā ar strautiņiem, kas iztek no Gorgs de Cadi, veidojot čūskainās upītes un mazus ūdenskritumus.
atveldzējošs Font Nostra ūdens. Tagdad man ir 1h kāpuma un 2 L aiz muguras 

turpinu ceļu

virsotne tuvojas ļoti lēni, kamēr taka nebeidzami vijas pa nogāzi

Nokāpjot uz vēl zemāka plača, beidzot esmu uz takas uz kuras satieku vīrieti ar bērniem, kas man pavēsta ka virsotne vēl ir stundas un 15 minūšu gājiena attālumā. Tas mani ļoti iepriecināja! Un vēl esot avots pa ceļam. Tas ir vel labāk- nebūs jādzer ezera ūdeni. Turpinu kāpumu. Taka vijās augšā pa stāvu, akmeņainu nogāzi, ik pa laikam pārvēršoties par vienkārši akmeņiem, kuri ir labi apzīmēti ar virziena norādītājiem. Esmu ceļā  vēl stundu, kaut gan sākumā likās, ka būšu tur daudz ātrāk. Canigo virsotnes pēdējie 40-50m mani piebeidza galīgi. Stāvums pieauga tik ļoti, ka burtiski vajadzēja rāpties augšā. (70-80% slīpums) Sirdī sajūtu uztraukumu un nelielu panikas sajūtu. Kāpums paliek bīstams. Ir kārtīgi jāpiedomā, kur lieku kāju un roku un vēl tie apavi!!! Sāk zagties domas galvā - vai es varēšu pa šo nokāpt lejā, jo lejā priekš manis vienmēr ir grūtāk nekā augšā. Sāk nedaudz trīcēt rokas. Pēdējie metri ved caur šauru akmeņainu plaisu klints kronī. Te jau pavisam nekas neaug, tikai akmeņi.
Vai ši kāpums izkatās bīstams?


Nedaudz trīcošs no adrenalīna esmu virsotnē! Plkst. 16:00. Es to izdarīju! Mana visaugstākā virsotne! 2784m virs jūras līmeņa. Sajūta satriecoša! Apsēžos uz akmeņiem, lai atvilktu elpu. Prātā vēl joprojām domas par kāpšanu lejā. Vai es to varēšu? Drīz virsotnē parādās vel cilvēki. Norvēģu ģimene ar maziem 10 gadīgiem bērniem. Drosmīgi bērni!
Jā!!! Virsotne!!!

Skatos pa labi...
skatos pa kreisi
Skats uz ieleju, no kurienes es nācu, taka ir gandrīz nesaskatama no šī augstuma

uz Francijas pusi

Protams tūrista foto!
Atvelkot elpu, uztaisot tūristfoto un pietiekami izbaudot savu sasniegumu, es dodos lejā. Priekšā  mani gaida vēl viens sasniegums  – nokļūt līdz velo pirms tumsas iestāšanās. Savādāk es to neatradīšu- ej nu sazin kurā krūmā es to atstāju, un lampa arī krūmos kopā ar citām mantām!  Situācija nedaudz kutinoša – nakts auksta.  Izlēmu, ka atpakaļ pa to pašu ceļu kāpt būs pārāk grūti- esmu bez spēkiem, kājas nogurušas un sāp. Manējās  plakanās lāča pēdas dod par sevi manīt.
Atpakaļceļš izskatās draudīgi!

Episki! Fotografijas ir pārāk plakanas priekš šiem skatiem!

Kāpju lejā. Lēni, uzmanīgi, apdomājot katru kustību, meklējot stabilu akmeni, pie kura pieturēties. Nedaudz traucē mugursoma, pie kuras pielikta kaska, bet panikas nav. Tikai patīkamais adrenalīns. Nokāpjot 30m zemāk, uzvelku brūno džemperi, kas liks man justies labi ceļam uz velo. Virsotnē neiedrošinājos uzvilkt, lai saglabātu vēsu prātu un ķermeni, kāpjot pa stāvo krauju.
Iespējams pēdējais atskats uz klinti

kaut kur tur augšā palika ezeriņi

jā, te!


bet ceļš iet uz leju tālumā

atkal kanu govis

Iet leja ir viegli, bet sarežģīti, daudz šķēršļu, nelīdzenumu un akmeņu. Atkal esmu pie avota, piepildu ūdeņus, izvelku karti, uz aci izmēru  distances un izlemju iet garāku ceļu, bet pēc kartes spriežot tam jābūt vieglākam. Pietam, tas ir populārākais ceļš uz Canigo – būs labi iestaigāts un apzīmēts.
strautiņi, kas apvienojās vienā skaļā upēbīstama patversme :)

Turpinu ātrā solī tālāk, pēc maniem aprēķiniem es varētu būt ap 21.30 / 22.00 pie velo – tieši pēdējā brīdī, kad kaut ko varēs vēl redzēt. Ieslēdzu HARDCORE režīmu un soļoju tālāk, grozīdams galvu un apbrīnodams, kā viss man apkārt paliek atkal milzīgs, kamēr es laižos pa ieleju lejā. Pa ceļam esmu paklupis neskaitāmās reizes, pamežģījis potītes, redzējis desmitiem dažādu veidu akmeņu, sajutis, kā es nolaižos zem meža līnijas, iegrimdams smaržīgā un tumšā egļu mežā. Vēroju, kā mazi strautiņi no Gorgs de Cadi, palēnām saplūst ar citiem strautiem, veidojot lielāku un lielāku upi ielejas dzīlē. Upe palika lielāka un skaļāka, un visbeidzot ietecēja el Tec, kurā kaut kur lejā es peldējos.
rekur arī upe ar tās iemītniekiem

bērzi atgādina dzimteni

un šie sulīgie vasaras augi arī
un mežs ... ja tikai tas neuagtu uz 45% slīpuma
Esmu pie refugio, tagad sāksies atkal kāpums...

19:00 vakarā es beidzot sasniedzu citu refugio (iekārtotu kā hosteli priekš tūristiem), pie kura sākumā domāju atstāt velo. Kājas krīt nost, sirds smagi pukst. Sēžu ēnā, jo saule vēl karsta, jūtu ka dabūju sejas ādas apdegumus – sūrst un jūtas izkaltusi. Ēdu un atpūšos 10min. Tagad sāksies atkal kāpums. 5-6km no 1500 līdz 2300m – līdz manam velo. Cīņā! Mundrina visu laiku doma, ka esmu to izdarījis  – sasniedzu virsotni un tagad viss pārējais ir ‘nieks’.
šie izskatījās pēc krītošiem embrijiem

atkal ragainie šķēršļi

vēl jākāpj līdz mākoņiem


sale jau ir zemu...

Deviņos vakarā jau galīgi nekāds esmu nokļuvis pie sava velo, līdz kuram vel bija  jākāpj 10min stāvā kalnā. Par ko es domāju sākumā, skatoties lejā no kurienes es kāpju: „Kā es iedomājos te nobraukt?”. Ja neaizlidotu pāri ragiem, tad priekšējos zobratus noteikti  gan  aplauztu!
mans zirgs mani sagaidīja, tur kur es viņu atstāju!

Pāri kalnam sāk vilkties lietus mākonis, draudīgi vēstot, ka iespējams lietus. Draudīgais mākonis lēnām  peldēja pāri Pla de Guillem, aiz sevis visu ietinot miglā, bet vējš visu izmainīja, aizstumjot to tālāk virs ielejām. Sēžos uz riteņa un braucu atpakaļ uz iepriekšējās nakts refugio. Saule norietēja, skaisti izdaiļojot kalnu spices un izkūstot violetajās krāsās aiz tiem. 
saulriets...Mani sadragātie Exustar'i.Un manas kājās jūtās tāpat...

Uz KTM jūtos daudz labāk, beidzot kājas atpūšas, kaut kādā ziņā. Ļoti sāp muskuļi no iešanas. Neliels pacēlums un tad sākās nobrauciens. Ieskrieties nevar – tumši, ceļš pilns ar akmeņiem lieliem kā pusķieģelis; spici akmeņi draudīgi spraužas ārā no zemes. Tagad jācer, ka   uz kāda akmens nepārsitīšu  kameru, lai vēl vairāk nesabojātu ratu. Uzmanīgi nolaižos līdz refugio cerot, ka es būšu tur viens, jo pa dienu kalnos bija diezgan daudz cilvēku. Man paveicās! Esmu beidzot te 22tos vakarā, pat nespēju tam noticēt! Kurinu krāsni un gatavoju sev apsolītos gardos makaronus ar ķiplokiem, buļjonkubiku un eļļu. Nekas nevarēja garšot labāk par to tajā dienā. Rakstu dienasgrāmatu un miegu ciet. Ir jau vēls 23.30. Šodien  pavadīju 10h ložņājot pa kalniem un vēl 2h uz velosipēda. Šis bija viens no visHARDCORE dienas piedzīvojumiem manā mūžā. Pirmajā trijniekā toč tiek iekļauts! Miegu ciet, eju gulēt!

4.diena


Tm 5:36
Av 20.7
Dist 115
Mx 56

Pamodos vēlu. Ārā jau sen spīd saule. Pulkstenis rāda 9:30. Viss ķermenis sāp. Šķiet ka vakar katrs muskulis dabūja kārtīgi pastrādāt. Jāiet pēc ūdens, lai pagatavotu brokastis. Ar nepaklausīgām, sāpošām kājām aizķeburoju līdz  vakardienas avotam. Pēc ūdens ir rinda. Visur apkārt dzertuvei sastājušās govis un veldzē slāpes ik pa laikam pagrūstot viena otru. Gaidu kamēr tās padzersies un aties tālāk. Kaut kā negribas dabūt no rīta ar ragiem ribās. Bet govis tik nāk un nāk klāt. Lūk, arī bullis piesoļoja, valdonīgi aizdzenot pāris govis no ūdens, pats ieņemot vietu  pie dzertuves. Nāksies gaidīt! Pēc 5 minūtēm mana pacietība pazūd, slāpes ņem virsroku, es uzmanīgi pieeju klāt mēģinot neizrādīt, ka man ir bail no šī milzīgā ragainā gaļas gabala. Bet izrādījās, ka govīm bija vairāk bail no manis un man piesoļojot tuvāk, tās atbīdījās tālāk. Ar pilnām pudelēm auksta avota ūdens dodos uz refugio.
Gatavoju brokastis- apetīte sit augstu vilni. Vēl nekad man auzu pārslas nebija likušās tik garšīgas kā šorīt! Čaj, kofe, pognaļi! Krāmēju visas mantas mugursomā, lieku to plecos un ar brīvu riteni traucos lejā. Ļoti ieskrieties nesanāk, ceļš vēl joprojām pilns ar lieliem un maziem akmeņiem, kas brīvi kustās zem riteņiem. Riteni pamatīgi krata, ripoju stāvus, sāp kājas un roku pirksti no bremžu pastāvīgas lietošanas. Bet neskatoties uz šiem sīkumiem, nobrauciens ir ļoti patīkams, aizrautīgs un pamatīgi garš. Atkal pārņem spēcīga laimes sajūta no apkārtējiem skatiem un ‘padarīta darbiņa sajūtas’. Tagad, pēc vakardienas elles, es dodos uz ‘sanatoriju’ Costa Brava – Katalonijas daiļākā Vidusjūras piekrastes daļa, kuras katru mazo līcīti var likt uz pastkartītes vai kāda kūrorta reklāmas.
Atkal Prats - de - Mollo


Atgriežoties atpakaļ Prats – de – Mollo uztaisu pauzīti, iekožu un pārlieku mantas atkal uz velo. Tagad atkal 13km augšā līdz Spānijas robežai. Uzbraukt nebija pārak grūti, pat ar sāpošiem muskuļiem. Tikai mana seja ir saules apdedzināta un ļoti nepatīkami sūrst. Uz robežas paēdu pusdienas un traucos lejā atkal baudas pārņems no apkārtējiem skatiem. Jūtu, ka palieku mazāks un mazāks, kopā ar kalniem. Lielie milži, 2000nieki,  paliek tālu aiz muguras un drīz vien vispār pazūd.
Šodien man par nelaimi visus nobraucienus bojā pretvējš, nākas piemīt. Vismaz nav tik karsts! Pirms Olot noķeru mīksto. Vecās riepas sadūra kameru ar kaut kādu iekšējo asumu.
Nonākot līdz Olot, vējš pieņēmās spēkā. Pavisam neforši, kājas sāp. Šeit ņēmu šoseju uz Žironu, varbūt līdz vakaram tikšu līdz turienei, un tad jau nākamajā dienā paliks pavisam nieks, ko braukt līdz jūrai.
Visi kāpumi pārveršās par nobraucieniem

Castellfollit de la Roca

vecs tilts pie Basalu

Ceļš nepārtraukti iet lejā un lejā un kalni paliek kaut kur aizmugurē, dūmakā tīti. Līdz Žironai šodien  tā arī netiku. Nakšņoju Banyoles pilsētā. Pirmā pilsēta Spānija, kurā es redzēju dabisku ezeru, kas nebija peļķes izmērā.
Nakšņoju mežmalā. Laiks neuzticams, iespējams līs. Uzceļu mazu tentiņu no sausiem kokiem un folijsegas. Gatavoju ēst un eju gulēt. Nakts izvērtās briesmīga. Līdz diviem naktī tuvējā laukā strādāja traktori, pastāvīgi grabot ar metāliskām detaļām un spīdinot ar prožektoriem. Sākumā bija ļoti karsti un bija grūti aizmigt, bet pēc tam nakts vidū pēkšņi palika  auksts un mana flīsa pārsega kļuva pamaz, plus vēl kaut kāds neērtais slīpums lika man visu laiku slīdēt prom no manas guļamvietas…
improvizētas naktsmājas


5. diena
Banyoles - ezers

un ezera māja


Tm 4:44
Av 18,8
Dist 87,8


Pamodos agri, tikko parādījusies saule. Neskatoties uz nemierīgu nakti, jūtos modrs, bet kājas vēl joprojām ir ellē. Uzvāru kafiju, pabrokastoju, izbraucu un pēc 1h esmu jau Žironā. Sen gribējās pabūt šajā pilsētā, daudzi nostāsti bija dzirdēti. Žirona ir smuka pilsēta, bet uz mani lielus iespaidus neatstāja, izņemot pāris vecās ēkas un milzīgu graffiti uz pamestās mājas, nekas vairāk nesaistīja. Esmu slikts tūrists!
smaržīgā želejkonfekšu fabrika

Žironas arhitektūras brīnums

man labāk patīk šis brīnums uzzīmēts uz 8 stāvu ēkas

Šodien atkal pretvējš. Ceļš līdz jūrai ir garlaicīgs, apkārt tikai lauki, kaut kādas rūpnīcas un nelielas pilsētiņās. 10 km pirms jūras mans ceļš  pāriet bānī. Sasodīts! Kā man riebjas šādi gadījumi. Esmu pabraucis garām vajadzīgo pagriezienu, atpakaļ braukt negribas, pa bāni arī – pārāk liela satiksme! Ņemu kaut kādu nezināmu ceļu, kas nav manā kartē, kas ved augšā kalnā un vijās kaut kur uz jūras pusi. Nonākot kalna galā, jau varu redzēt jūru. No šejienes lejā pa ‘grantsceliņiem’ caur kārtējo dabas parku, kas kaut kad nesen ir cietis pamatīgu ugunsgrēku. Koki ir nodeguši un zaļumi tikai palēnām sāk atjaunoties. Traģisks skats. Traucos lejā pa ceļa līku ločiem. Beidzot atkal noderēja traktorenes! Pēkšņi man priekšā ceļu pārskrien mežacūku ģimene. Pāris lielās un kādas 4 mazās, spalvainās cūciņas. Laikam tādā mežā grūti ir paslēpties un ēdienu atrast arī. Diez ceptās zīles tiem garšo?
izdedzis parks


Esmu Sant Feliu pie jūras. te kā vienmēr ir vidusjūrīgi karsti un smacīgi. Pilna pilsēta ar tūristiem, es braucu prom, lai atrastu, kādu mazāk populāru pludmali, kur varētu netraucēti atpūsties.
Ir! 5km uz Barselonas pusi. Redzu no klints lejā akmeņainu pludmali, kurā šķietami nav neviena cilvēka. Atstāju riteni pieslēgtu augšā un dodos lejā pa stāvu krauju, pa taku kas ir apzīmēta ar akmeņu kaudzītēm. Pludmale tiešām izrādījās pilnīgi tukša. Te nav ne šķipsniņas smilšu, tikai dažāda lieluma akmeņi. Sākot ar maziem, ar kuriem var svaidīties jūrā, un beidzot ar ‘Velnakmens’ cienīgiem milžiem. Pirmais kas jādara-  jānopeldas! Absolūta un nepārspējama bauda, pēc dienām, kas pavadītas kalnos. Salasu malku, uztaisu aizsegu no saules un ēdu pusdienas. Vakarā braukšu tālāk, bet tagad jābauda saule, jūra un miers.
skats uz jūru no klints

būs jākāpj tur lejā!

ceļš caur akmeņaino mežu nebija viegls

pikniks akmeņainajā pludmalē pilnīgā vietulībānekad neapnīkošās saldās pusdienas
Mr. Crabs


un Spongebob

Vakarā saule pazūd aiz mākoņiem, paliek patīkami vēss un es pazūdu no pludmales. Braucu uz nākamo vietu, kur es nakšņošu. Esmu tur jau bijis kopā ar Gitu, tur ir smiltis, malka un iespējams maz vai necik cilvēku. Pēc deviņiem kilometriem pa čūskaino šoseju, kas skaisti stiepjas gar jūru, esmu klāt. Pludmalē ir daži cilvēki, bet vietas pietiks visiem, neskatoties uz to, ka pludmale ir ļoti maza. Ne vairāk kā 100m smilšu ieskauti klintīs. Atkal skaļi tusējās tūristu katamarāns ‘Sensation’, bet drīz jau tas ir prom. Ēdu vakariņas, baudu ugunskuru un eju gulēt. Ir ļoti patīkami silts, pludmales smiltis ir siltas visu nakti, līdz mirklim kad 3os sāk līt lietus. Negaidīts pārsteigums. Sākumā tās bija dažas smalkās piles, kas nespēja iztraucēt manu nakts mieru un atvērt cieši aizlipušās acis, bet kad sāka patiešām līt, nācās celties un domāt, ko lai dara. Apsedzos ar folijsegu, atjaunoju ugunskuru burkā. Malka mitra, daudz dūmu maz uguns. Gulēt vairs nav iespējams, viss palēnām paliek slapjš. Sēžu zem folijas pusmiegā, smeļu sakrāto lietus ūdeni folijas iedobēs un vāru tēju, lai kaut kā nodarbināt sevi un sasildītu ķermeni. Lietus lija līdz kādiem 6iem. Pēc lietus man sanāca vēl pāris stundas pagulēt.

pēdēja naktsvieta


Pamodos, jau gaišs. Debesis vēl ieskautas mākoņos. Varbūt atkal līs. Šķiet ka mana ‘sanatorija’ ir beigusies. Ir vēss, peldēties galīgi nevelk. Savācu mantas un dodos uz māju pusi…

6. diena


Tm 4:05
Av 21,2
Dist 86.9

Rīts ir patīkami vēss, labs braukšanai. Šoseja ir piebāzta ar holandiešu un poļu mašīnām. Atpūtnieki, kas atbraukuši uz Spāniju izbaudīt savus vasaras atvaļinājumus. Ripo labi, bet es labprāt apmainītu traktorriepas pret kaut ko slaidāku un gludāku…
njam...

njam...

atā pludmale!

Diena palēnām paliek karstāka un jau pēc pusotras stundas mīšanās es atkal cepos saulē. Taisu pēdējo pieturu pie iecienītās krievu tūristu pilsētas Calella. Te viņu ir patiešām daudz- visur! Te ir viesnīca ‘Volga’ un nakts klubi ‘CCCP’ un ‘Gala’. Ir svētdiena. Pludmale piebāzta ar cilvēkiem, no rīta mākoņiem nav ne ziņas. Atrodu sev vietu pludmalē pie klintīm un kārtīgi nocepinos tur visu pārējo karstāko dienas daļu, ik pa laikam ieejot dzidrajā un atvēsinošajā Vidusjūras ūdenī.

Plkst. pieci, saule sāk pamazām atkāpties, pūš patīkams, svaigs vējš-ir pienācis laiks doties mājās. 46 km jau pa labi pazīstamu ceļu un esmu mājās…
Ellīgi karsts kilometrs!
vēl 46 ellīgi karsi kilometri un esmu mājās!

Pēcstāsts

Brauciens ir noslēdzies veiksmīgi, bez starpgadījumiem. Kā jau biju ieplānojis, neesmu iztērējis ne centa (kautgan 'drošībai' bija līdzi 3 Euro) Visi uzstādītie mērķi tika sasniegti. Ieguvu milzum daudz krāsaino iespaidu, īpaši esot Pirenejos. Uzstādīju personīgo augstuma rekordu, pievarot 2784m augstu Pic du Canigou.
Atkal ieguvu jaunas iemaņas. Nākamreiz ņemšu pārvelkamās riepas un apavus. 
Kas tālāk? Jāceļ mērlente augstāk, jārāpjas augstāk. Tepat ‘netālu’ no Barselonas atrodas Pireneju augstākā virsotne Pico del Aneto

Cipari un karte
1. diena

 • 5:51 Tm
 • 23.20 Avg
 • 135.46 Dist

2. diena

 • 6:29 Tm
 • 13.00 Avg
 • 84.70 Dist
 • 58,5 Mx

3. diena

 • 2:01 Tm
 • 8.20 Avg
 • 16.80 Dist

4. diena

 • 5:36 Tm 
 • 20.70 Avg
 • 115.10 Dist

5. diena

 • 4:44 Tm
 • 18.80 Avg
 • 87.80 Dist

6. diena

 • 4:05 Tm
 • 21.20 Avg
 • 86.90 DistLaiks uz riteņa: 30h 46 min
Avg: 17,52 km/h
Kopējā distance: 526,76 km
Max ātrums: 58,5 km/h
Max altitude: 2784m
Min: 0m
Kalorijas nodedzinātas: Nodedzināju visu ko paņēmu līdzi

KARTE

 
View Barcelona - Canigo - Barcelona in a larger mapNav komentāru: